Spolupracujte s námi

Spolupracujte s námi

Spolupracujeme s řadou průmyslových partnerů a vzdělávacích institucí v ČR i v zahraničí. Disponujeme špičkovým vybavením, vysoce erudovanými pracovníky a jsme přichystání splnit vaše přání. S našimi partnery spolupracujeme jak v oblasti VaV , tak i v oblasti vzdělávání, kde nabízíme školení či kurzy v rozličných oblastech ICT šité na míru vašim potřebám.

Spolupráce ve VaV

Zjistit více

Studium a profesní vzdělávání

Zjistit více
Spolupráce ve VaV

Spolupráce ve VaV

Jsme pracoviště se špičkovým vybavením a vysoce erudovanými pracovníky v mnoha oblastech ICT blíže popsaných v sekci Hlavní oblasti výzkumu a vývoje. Řešíme jak krátkodobé projekty řešené většinou formou smluvního výzkumu, tak i dlouhodobé projekty podporované národními a evropskými grantovými agenturami. Zaměřujeme se zejména na aplikační výzkum s vysokou přidanou hodnotou a s uplatněním výsledků na národním i mezinárodním trhu.

Studium a profesní vzdělávání

Studium a profesní vzdělávání

Trénink a praktická školení v oblasti kyberbezpečnosti

Ústav telekomunikací pořádá školení a praktické hands-on workshopy pro laiky i experty orientované na kybernetickou bezpečnost. Obvykle se jedná o vzdělávací kurzy zaměřené na moderní kryptografii, zátěžové testování či etický hacking, dále pak o úzce specializované kurzy zaměřené na konkrétní aplikace (např. kyberbezpečnost v energetice, průmyslu či mobilních sítích). Pro trénink kybernetické bezpečnosti pro různé úrovně vzdělání jsme vyvinuly a používáme kybernetickou arénu BUTCA (Brno University of Technology Cyber Arena).

 

Trénink a praktická školení v oblastí síťových technologií

Nabízíme kurzy Cisco Akademie www.netacad.com pro veřejnost. Tyto kurzy se zabývají teorií síťové komunikace, správou síťových prvků a optimalizací provozu. Kurzy pokrývají základní úroveň CCNA (Cisco Certified Network Associate) a pokročilou úroveň CCNP (Cisco Certified Network Professional). Nabízíme i navazující kurz zabývající se bezpečností. Kurzy jsou vyučovány ve specializované laboratoři s velkým počtem zařízení firmy Cisco, které umožňují sestavení vlastní výukové sítě pro každého studenta. Vedle kurzů Cisco akademie nabízíme také školení MikroTik akademie. 

Témata studentských projektů

Rádi uvítáme témata na diplomové nebo bakalářské práce z vaší společnosti. Získáte tak možnost si zároveň vytipovat vhodné kandidáty na pracovní pozice ve vaší firmě. 

Přednášky a semináře

Přednášky a semináře odborníků z praxe jsou u nás vždy vítány. Posluchači získají nové informace a náhled na prezentovanou problematiku. 

Konference pro studenty

Náš ústav organizuje nebo je spoluorganizátorem konferencí pro studenty i středoškoláky z cílem zvýšit povědomí o technice. V případě vašeho zájmu můžeme naplánovat a uspořádat společně s vámi konferenci. Budeme rádi, když nás v tomto úsilí podpoříte. 

Podpora výukového procesu

Naši absolventi dlouhodobě prokazují velmi dobré znalosti v oboru. To se samozřejmě neobejde bez kvalitního vzdělávacího procesu a výuky v laboratořích. Přednášky ve vybraných odborných předmětech nebo podpora při pořizování unikátních zařízení a technologií do laboratoří je další z možných oblastí spolupráce. Budeme rádi, když se s námi spojíte, abychom vymysleli vhodnou formu spolupráce.