Bakalářský program Telekomunikační a informační systémy

Bakalářský program Telekomunikační a informační systémy

Telekomunikační a informační systémy

Staňte se odborníkem v oblasti datových, telekomunikačních a průmyslových sítí, multimédií, umělé inteligence či vývoje hardware. Porozumíte klasickým, mobilním i průmyslovým datovým sítím a systémům. Naučíte se je navrhovat, konfigurovat i spravovat. Seznámíte se se zpracováním a přenosem multimediálních signálů, se strukturou různých druhů komunikačních služeb – či s konstrukcí a funkcí koncových komunikačních zařízení. Osvojíte si internetové technologie a služby, architekturu sítí a její návaznost na další komunikační systémy

Až dostudujete, budete specialisté na mobilní komunikace, optické a metalické ICT sítě, komunikaci v IoT, Průmyslu 4.0, bezpečnost v IT, multimédia či umělou inteligenci. Firmy, mezi něž patří například Cisco, Siemens, Honeywell, IBM, AT&T a jiné, se o vás budou doslova prát. Lepší však je prohloubit si své znalosti v navazujícím magisterském oboru Telekomunikační a informační technika.

Co budete umět?

Dozvíte se, jak fungují moderní síťové technologie, sítě 5G apod. Naučíte se navrhovat, spravovat a konfigurovat malé i rozsáhlé metalické, optické, bezdrátové a mobilní sítě. V rámci studia zdarma získáte certifikáty Cisco a Mikrotik akademie.
Vniknete do světa řízení chytrých domácností a továren. Navrhnete a vytvoříte vlastní modul, senzor či jiné chytré zařízení a budete s ním umět komunikovat.
Přenos zvuku, audia, obrazu či prezentace prostřednictvím internetu, technologie VoIP, webcast, webinář, videokonference, teleprezentace, streamování vám už nebudou cizí. Pochopíte principy zpracování a komprese obrazu, videa a zvuku.
Naučíte počítač přemýšlet. Budete schopni navrhovat a implementovat algoritmy pro zpracování velkého množství dat, data vyhodnotit a mnohdy i předpovídat budoucnost.
Navhrnete a vyvinete funkční elektronické zařízení. Získáte široký přehled o analogové a digitální technice. Vyrobíte desku plošných spojů, osadíte ji součástkami, otestujete její funkčnost a najdete případné chyby.

Kde najdete uplatnění

  • Vývojář či administrátor ICT sítí a služeb
  • Specialista na mobilní sítě (4G, 5G)
  • TELCO specialista
  • Profesionál v oblasti optiky/fotoniky
  • Vývojář pro oblasti IoT a Průmysl 4.0
  • Vývojář pro oblast umělé inteligence, strojového učení a velkých dat
  • Vývojář pro oblast zpracování digitálního obrazu a videa
  • Návrhář a vývojář hardware (analogové i digitální obvody)