Bakalářský program Informační bezpečnost

Informační bezpečnost

Informační bezpečnost

Máte jedinečnou šanci stát se experty na bezpečnost v IT. Získat schopnosti hackerů a použít je na ochranu informačních systémů a sítí. Vše si vyzkoušíte v moderních laboratořích a s nástroji, které používají skuteční profíci. Nebude z vás jen čistý technik, dozvíte se i právní a ekonomické souvislosti.

O své uplatnění nemusíte mít obavy – můžete pracovat jako bezpečnostní administrátoři ve velké firmě, experti pro bezpečnostní složky státu či jako etičtí hackeři, kteří vždy najdou slabinu v systému a opraví ji. A taky můžete pokračovat v navazujícím magisterském studiu Informační bezpečnost.

Co budete umět?

Dozvíte se, jak fungují moderní šifrovací algoritmy a jak jsou použity pro zabezpečení celosvětové internetové infrastruktury.
Budete znát aktuálně používané bezpečnostní mechanismy operačních systémů a prvků síťové infrastruktury. Naučíte se nalézt slabé místo v systému a zabránit jeho zneužití hackery.
Vyzkoušíte si ovládání moderních přístrojů pro testování stability a výkonnosti síťové infrastruktury, v laboratoři si navrhnete a implementujete svá vlastní řešení.
Seznámíte se s platnými i připravovanými zákony v oblasti software a IT. Zjistíte, co musí nová zařízení a software splňovat z pohledu legislativy, co je v kyberprostoru dovoleno, a co je považováno za ilegální.
Naučíte se základy ekonomie, aby navržené systémy a zařízení byly nejen technicky dokonalé, ale také úspěšné na trhu.

Kde najdete uplatnění

  • Člen bezpečnostního týmu v rámci velkých organizací a státu
  • Návrhář či vývojář bezpečnostních systémů
  • Etický hacker hledající slabiny v systémech ICT
  • Administrátor bezpečnosti
  • Bezpečnostní analytik např. ve finančních institucích