Bakalářský program Audio inženýrství

Bakalářský program Audio inženýrství

Audio inženýrství

Chcete být zvukaři a baví vás zvuková technika? Zajímá vás akustika a chcete ozvučovat akce? Nebo vytvořit vlastní audio zařízení a naprogramovat audio software? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, rovnou začněte vyplňovat přihlášku.

Až dostudujete, stanete se vyhledávanými zvukaři. Budete ozvučovat akce, konstruovat audio techniku, programovat audio aplikace nebo provádět instalace studií. Nebo pokračujte na magisterském studiu Audio inženýrství.

Co budete umět?

Dozvíte se, jak se zvuk šíří v prostoru a jaký má prostor vliv na reprodukci zvuku, naučte se změřit zvukové vlastnosti prostoru a upravit je pro daný účel.
Vyzkoušíte si práci se všemi součástmi zvukového řetězce a naučítr se měřit jejich vlastnosti. Dozvíte se, jak je využít k úpravě nahrávky tak, aby byla co nejvěrněji reprodukována.
Přímo v profesionálním studiu se naučíte vše o nahrávání, mixu a postprodukci zvukových nahrávek a o zvukovém doprovodu pro video a multimédia.
Naučíte se, jak zvukový signál zpracovat analogově nebo digitálně, aby vám vznikl například ekvalizér, kompresor, distortion nebo jiný efekt, nebo abyste mohli pohybovat zdrojem zvuku ve virtuální realitě.
Dozvíte se nejen obecné základy konstrukce zařízení, ale i specifika konstrukce audio zařízení a nějaké si zkusíte postavit.

Kde najdete uplatnění?

  • Zvukař s hlubokou znalostí techniky, kterou ke své práci používá
  • Specialista na zvukové a multimediální produkce
  • Specialista na akustiku a ozvučování prostorů
  • Vývojář audio hardware a software
  • Projektant studií a zvukových systémů
  • Specialista na vývoj algoritmů zpracování zvuku
  • Specialista na elektroakustická zařízení